Renovace dřevěných a WPC teras

Renovace a údržbu teras lze v zásadě rozdělit na dva druhy

1)  sobením slunečního záření a vody dochází u dřevěných teras k odstranění olejnatých částí a postupnému šednutí dřeva. Chemickým strojním vyčištěním dochází k odstranění zašedlého povrchu , mechu a starých vrstev olejů. Po vyschnutí následuje dvojí nátěr speciálním terasovým olejem pro venkovní prostředí.

Lze použít i pigmentové oleje, které zvláště u exotických dřevin vracejí dřevu původní krásu a vzhled. Takovouto údržbou dochází k výraznému prodlužování životnosti a eleganci terasy. Čistící i impregnační chemii používáme od osvědčených značek BONA, OSMO, WOCA .

Ceny jsou individuální, záleží na rozsahu a míře znečištění. Pohybují se od 300,- Kč/m2 bez DPH

 

2) V případě, že mytí a chemické čištění nestačí můžeme přistoupit k jemnému broušení kartáčovací bruskou. Provádí se pomocí speciálních fieber padů, jejichž obrovská výhoda je, že zvládají i vroubkované terasy. Broušení probíhá suchou cestou za pomoci výkonného odsávání a je možné ho používat i jaře nebo podzimu pokud je sucho a dostatečná teplota na vrchní nátěr.

Ceny jsou opět individuální a pohybují se od  450,- Kč/m2 bez DPH

 

Čištění a údržba WPC teras ( kompozitových )

Probíhá za pomoci BONA Power Srubberu což je stroj se dvěma rotačními kartáči, který čistí WPC terasu aniž by ji poškodil a zároveň odsává použitou znečištěnou vodu zpět. Speciálně vyvinutý WPC čistič odstraňuje atmosferické znečištění, mastnoty, oleje a jiné nečistoty. Odstraňuje nečistoty i ze škrábanců, prasklin a drážek. Poté se doporučuje speciální WPC impregnace. Ta je bezrozpouštědlová a bezbarvá. Díky obsahu přírodních olejů přípravek impregnuje porézní povrchy a činí je odolným proti povětrnostním vlivům a zvyšuje odolnost proti UV záření.

 Ceny jsou individuální a pohybují se od 300,- Kč/m2 bez DPH